روش مطالعه زبان رتبه های برتر

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر چطوریه؟روش مطالعه زبان رتبه های برتر چه تفاوتی با روش سایر داوطلبین داره؟

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

وقتی صحبت از زبان انگلیسی در کنکور میشه، اکثر داوطلبین اون رو در مقایسه با عربی یا حتی ادبیات یک درس کم اهمیت در نظر میگیرن! اما خوبه بدونین یکی از مهم ترین درسهایی که در آینده و در عرصه های دانشگاهی به پیشرفت شما کمک خواهد کرد زبان انگلیسیه!

یکی از بهترین روش هایی که داوطلبین کنکوری برای پیشرفت در درس زبان انگلیسی میتونن ازش استفاده کنن، آشنایی و بررسی روش مطالعه زبان رتبه های برتر هست تا بتونن روش مطالعه شخصی خودشون رو براحتی کشف کنن.

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

علیرضا فراهانی:رتبه 23 منطقه 2 کنکور تجربی 97-درصد زبان:82%
در درس زبان برای مبحث گرامر، از جزوه‌ دبیر استفاده میکردم. لغات درس زبان انگلیسی رو از کتابچه های لغت موجود در بازار میخوندم و معانی لغات رو حفظ میکردم. روش مطالعم در قسمت درک مطلب و کلوز تست به اینصورت بود که تمرین بسیار زیادی در این مباحث داشتم.

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

سیده فاطمه قنبری:رتبه 32 منطقه 2 کنکور تجربی 97 -درصد زبان: 100%
زبان انگلیسی رو به صورت درس به درس از روی کتاب درسی میخوندم و لغات رو هم به همین صورت حفظ میکردم. از بهمن ماه روزانه کلوز تست و درک مطلب حل میکردم. از یک ماه مانده به کنکور هم آزمون های جامع میزدم.

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

سارا نصرالهی: رتبه 275 منطقه 1 تجربی

ابتدا لغات و متن کتاب رو مطالعه میکردم و از مبحث لغات تست میزدم. سپس برای گرامر، ابتدا درسنامه رو میخوندم و درنهایت تعدادی تست میزدم.

 

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

نیما اسدزاده: رتبه 375 منطقه 1 تجربی

هفته ای دو مرتبه تست reading(درک مطلب) میزدم. همچنین به طور منظم تست های گرامر حل میکردم.

علی بزرگ زاده: رتبه 13 منطقه 2 کنکور تجربی 97- درصد زبان:100%
من درس زبان رو در کنکور 100درصد زدم. این درس از 4 بخش تشکیل شده؛ لغت، گرامر، درک مطلب و کلوز تست. روش مطالعم برای زبان این طور بوده که برای واژگان ابتدا تست میزدم و لغات رو از داخل تست ها یاد میگرفتم. برای گرامر هم اول درسنامه رو میخوندم و بعد تعداد زیادی تست میزدم. از تابستان، هر دو شب یک درک مطلب و یک کلوز تست حل میکردم.

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

محسن امیرسبتکی: رتبه 5 منطقه 3 کنکور تجربی 93-درصد زبان:94%
در ابتدای سال من در درس زبان انگلیسی ضعیف بودم. حتی در اولین آزمون تابستان سال چهارم، درصد زبانم 46% شد. بعد از اون آزمون تصمیم جدی گرفتم که در این درس پیشرفت کنم و روش مطالعه زبان رو تغییر بدم. تا این‌ که در کنکور سراسری بیشترین درصد عمومی من مربوط به درس زبان انگلیسی بود که 94 درصد شد!

روش مطالعه زبان من به این صورت بود که علاوه بر زمانی که برای مطالعه لغات و قواعد در نظر می گرفتم، دو روز در هفته، زمان آخر شب رو به زدن تست های درک مطلب و کلوز تست اختصاص میدادم. برای حل تست‌ های درک مطلب ، ابتدا یک نگاه بسیار کوتاه به سوالات می انداختم و بعد خوندن متن رو شروع میکردم. سعی میکردم موقع خوندن متن، کلماتی که معنی اون ‌ها رو بلد نیستم، با توجه به جملات قبل و بعد معنی کنم.

بعد از خوندن متن و حل تست ‌ها، موقع بررسی پاسخ ‌ها دوباره متن رو برای خودم ترجمه میکردم و با ترجمه‌ اصلی تطابق می ‌دادم تا ببینم تا چه حد درست ترجمه کردم. این تست ‌ها رو همیشه به صورت زماندار میزدم تا سرعتم زیاد بشه و در نتیجه، در کنکور تست های زبان رو در کمتر از 15 دقیقه جواب دادم.

در مورد کلوز تست هم قبل از این ‌که گزینه ‌ها رو نگاه کنم، برای خودم حدس می‌زدم که چه کلماتی رو میشه در جای خالی قرار داد و بعد به حل اون تست می پرداختم.

 

روش مطالعه بان رتبه های برتر

محمدرضا یوسفی:رتبه 20 منطقه1 تجربی
در این درس تست زیادی حل میکردم و لغات کتاب رو بسیار زیاد مرور میکردم.

 

نسترن شریفی: رتبه 27 ایثارگران 25 درصد تجربی

روی درک مطلب زیاد کار میکردم و تست زیادی از این درس حل کردم.

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

علینا فرشباف: رتبه 29 منطقه 1 تجربی

جزوه ی دبیر رو به طور کامل می خواندم و سپس تعداد زیادی تست آموزشی حل میکردم.

 

نگار خراسانی: رتبه 159 منطقه 1 تجربی
در تابستان لغات رو به طور کامل مطالعه کردم و بنابراین در طول سال تحصیلی مشکلی در این قسمت نداشتم.در طول سال پیش دانشگاهی، فقط تست با تعداد زیاد میزدم و نکاتشون رو یاد میگرفتم.

 

 

علی شایان فرد:رتبه 167 منطقه 1 تجربی

کلمات رو به تعداد کم اما مداوم تکرار میکردم تا همشون رو حفظ کنم.قواعد رو هم به طور مکرر و با دفعات کمتر نسبت به لغات مطالعه میکردم.

بعد از عید، هر شب یک reading از کتاب زرد عمومی میزدم.

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

نرگس اکبری: رتبه 246 منطقه 1 تجربی

ابتدا کل واژگان و لغات رو می خواندم و قبل از هر آزمون اونها رو مرور میکردم.از کتاب آبی تست حل میکردم.

 

آرین فقیهی: رتبه 417 منطقه 1 تجربی

این درس یکی از کم حجم ترین دروس کنکوره .من این درس رو به صورت روزانه مطالعه میکردم و هر روز تنها 15 دقیقه براش زمان میذاشتم!

محمدامین محمدی: رتبه 434 منطقه 1 تجربی

لغات رو بسیار زیاد تمرین و تکرار میکردم.برای تست های گرامر، علت غلط بودن سایر گزینه ها رو بررسی میکردم.آزمون های کانون رو بررسی میکردم و زیر نکات مهمش خط میکشیدم.

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

 

روش مطالعه زبان رتبه های برتر

مهدی خطیب زاده: رتبه 442 منطقه 1 تجربی

در این درس در ابتدا مطالعه بسیار کمی داشتم، اما در 2 ماه آخر تمام اشتباهاتم رو در دفترچه ای یادداشت میکردم و در دو روز آخر نزدیک به کنکور لغات 2 سال رو به طور کامل مطالعه کردم.

امیرسالار دربهشتی: رتبه 45 ایثارگران 25 درصد تجربی

از روی کتاب، درس به درس مطالعه میکردم و بعد تست میزدم.

مریم کیانی: رتبه 51 منطقه 1 تجربی روش مطالعه درس زبان

ابتدا لغات انتهای کتاب رو مرور میکردم. بعد از لغات، تست های گرامر رو بررسی میکردم.

مهرزاد مکی زاده:رتبه 15 منطقه 2 کنکور انسانی 97 -درصد زبان: 60%
در درس زبان انگلیسی به لغات بیشتر از بقیه مباحث اهمیت میدادم. اصطلاحات کتاب درسی رو حتما بررسی میکردم و یاد میگرفتم. هم چنین لغات رو زیاد میخوندم تا سرعتم بیشتر بشه!

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *