روش افزایش تراز آزمون قلم چی

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

چگونه ترازمان را افزایش دهیم ؟

چگونه تراز قلم چی را افزایش دهیم؟

 

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

 

سلام به همه دوستان عزیزم.امیدوارم حالتون عالی باشه.در این مقاله آموزشی ارزشمند قصد داریم روش افزایش تراز آزمون قلم چی رو به طور کامل توضیح بدیم و راهنماییتون کنیم که به جواب سوال “چگونه تراز قلم چی را افزایش دهیم ” برسین.

لازمه اصلی رسیدن به موفقیت و پیشرفت در تراز آزمون های آزمایشی اینه که برای همیشه عادت بهانه گرفتن رو کنار بذارین و اگه ترازتون پایینه بجای غیر استاندارد دونستن سوالات و یا سختی زیاد تست ها، دنبال راه حلی برای رفع ایراد کارتون باشین تا به نتیجه دلخواهتون در آزمون های آزمایشی برسین.

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

 

در طول تجربه چندساله در حوزه مشاوره و برنامه ریزی کنکور به این نتیجه رسیدیم که کسب تراز پایین در آزمون های آزمایشی به این معنی نیست که داوطلب مورد نظر ساعت مطالعه پایینی داره و اهل درس خواندن نیست.داوطلبینی رو میبینیم که با وجود ساعت مطالعه قابل توجه در درس زیست و ریاضی و فیزیک، درصد پایینی رو در آزمون ها کسب میکنن.اگه شما هم جزو این دسته از داوطلبین هستین،ازتون میخوام که به راهکارهایی که در این مقاله آورده شده عمل کنین.

زمانی هم که احیانا افت تراز داشتین یا درصدتون در درس خاصی پایین بود، روحیتون رو از دست ندین.بلکه با توکل بر خدا تلاشتون رو با جدیت بیشتر و اراده محکم تری انجام بدین.در این صورت نتیجه ای که خواهید گرفت،شگفت زدتون میکنه!

 

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی : توقع منطقی از خودت داشته باش

 

خیلی از کنکوری ها رو میبینیم که عجول تشریف دارن! میخوان که یک شبه راه صد ساله رو طی کنن. بچه ها روند افزایش تراز در آزمون آزمایشی کاملا معقول و حساب شده هست.انتظار افزایش تراز 1000تایی در فاصله دو هفته رو از خودتون نداشته باشین.شما روش درست مطالعه رو در برنامه ریزی هاتون پیاده کنین و اصلا نگران نتیجه نباشین.بعد یک مدت سر و کله نتیجه عالی و تراز بالا هم پیدا میشه!

 

 

 

 

چگونه ترازمان را افزایش دهیم ؟: ساعت مطالعت رو بالا ببر!

 

برای کسب تراز بالا، بایستی ساعت مطالعه در حد و اندازه اون تراز داشته باشین. برای رسیدن به هر هدفی باید بهاش رو بپردازین.مثالش در زندگی روزمره اینه که اول شما پول میدی بعد یک کالا رو میخری و ازش استفاده میکنی.اول وقت میذاری و آشپزی میکنی بعد یه غذای خوشمزه درست میشه و از خوردنش لذت میبرین.اول میرین باشگاه و تمرین میکنین بعد اندام زیبا و سلامت دارین.

برای آزمون های آزمایشی هم دقیقا همینطوره که اول باید زحمت بکشین و ساعت مطالعه بالا داشته باشین،مداوت در کارتون باشه و در نهایت به تراز عالی برسین.

 

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی :عادات و روش مطالعت رو اصلاح کن!

 

بچه ها ساعت مطالعه بالا که در قسمت قبل راجع بهش توضیح دادیم،وقتی موثر واقع میشه که با یک روش درست و اصولی مطالعه همراه باشه.اگه شما برای هر درس، روش مطالعه مختص اون درس رو بکار نگیرین و به همه دروس به یک چشم نگاه کنین،ساعت مطالعه بالا شما رو از هدفتون که رسیدن به تراز بالا در آزمون آزمایشی هست،فقط دور میکنه.مثلا روش مطالعه درس ریاضی و فیزیک،با دروسی مثل زیست و ادبیات کاملا متفاوته.روش مطالعه های مختلف رو به روش آزمون و خطا برای مدتی کوتاه اجرا کن.با هرکدوم که نتیجه بهتری گرفتی رو انتخاب کن.

انیشتین میگه: احمقانه هست که کار یکسانی رو بارها و بارها انجام بدی ولی انتظار نتایج متفاوت داشته باشی!

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

 

چگونه ترازمان را افزایش دهیم ؟ : تکنیک تست زنی یاد بگیر

 

رفقای عزیزم برخلاف تصور اشتباه خیلی از کنکوری ها،تست زنی یک مرحله جدای از مطالعه دروس نیست.تست زنی درست،بخشی از مراحل آموزش و یادگیری مباحثه که با کمکش مطالعتون کامل و ثمربخش میشه.

دوتا مزیت خیلی مهم برای تست زنی وجود داره:

1.تست زنی آموزشی که مکمل مطالعه درسهاتون هست و از این طریق مباحث رو خیلی دقیق تر یاد میگیرین و با نکات مهم و ترکیبی جدیدی آشنا میشین(که لازمه در کتاب درسیتون یادداشت بشه!)

2.تست زنی به روش آزمونی باعث میشه نقاط ضعف و قوتتون رو بشناسین و مهارتها و اطلاعاتتون رو محک بزنین تا اگه قسمتی از درس رو ناقص یاد گرفتین،مجددا مطالعش کنین.

حالا که با مزیت های حل تست آشنا شدین،به این نکته توجه کنین که با حل تست هر چه بیشتر،مهارت های تست زنی و تکنیک های حل سرع تست ها رو یاد میگیرین و براتون تبدیل به عادت میشه.

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی : برنامه ریزی دقیق و منسجم

 

دوستان عزیزم اگه مدت طولانی هست که با برنامه مطالعاتی خاصی پیش میرین و نتیجه مطلوبتون رو کسب نمیکنین،پس بهتره که بفکر تغییر برنامتون باشین.برنامه ریزی مطالعاتی درست ،برنامه ای هست که بر اساس خصوصیات شما شخصی سازی شده باشه.برنامه درست،منعطف هست و به اندازه کافی زمان جبرانی داره تا اگه احیانا درسی رو نرسیدین که مطالعه کنین یا تست بزنین،بتونین در این سری تایم ها جبرانش کنین.

همچنین در برنامه ریزی هاتون بهتره که ترجیحا بازه زمانی برای هر درس مشخص نکنین.در عوض میزان زمانی که باید هر درس رو مطالعه کنین یا تست بزنین رو در برنامتون ذکر کنین.مثلا بجای مشخص کردن ساعت 8 الی 10 برای مطالعه درس زیست،بنویسین 2 ساعت مطالعه درس زیست !

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی : تحلیل آزمون رو جدی بگیرین!

 

آزمون های آزمایشی برای غصه خوردن نیست.آزمون آزمایشی برای این نیست که اگه افت تراز یا درصد داشتین، نقاط ضعفون رو بزنین تو سر خودتون.باید از اشتباهاتتون درس بگیرین. در صحنه نبرد کنکور،در نهایت کسی برنده خواهد شد که اشتباهات و نقاط ضعفش رو به چشم یک فرصت برای بهتر شدن و پیشرفت ببینه.این کار هم زمانی به درستی انجام میشه که تحلیل آزمون هاتون رو جدی بگیرین.

برای تحلیل آزمون اولویتتون با دروس تخصصی و مخصوصا با سوالاتی باشه که پاسخ اشتباه بهشون دادین.

 

 

 

 

چگونه ترازمان را افزایش دهیم ؟ : اهمیت داشتن برنامه بلند مدت

 

وقتی که به داوطلبین کنکوری میگیم که علاوه بر برنامه کوتاه مدت و روزانه،برنامه بلند مدت هم داشته باشین؛ در جواب میگن که ” اگه ما نرسیم یکی از درسها رو بخونیم،اونوقت کل برناممون بهم میریزه! “.بچه ها توصیه ای که براتون دارم اینه که بعد از ظهر روز آزمون،با توجه به نقاط ضعف و قوتتون در هر درس،برنامه مطالعاتی دوهفته ای مربوط به بودجه بندی آزمون بعدیتون رو مشخص کنین.

همچنین تایم های جبرانی به اندازه کافی در برنامتون قرار بدین و حتی اگه لازم شد،در طول دو هفته برنامتون رو تغییر جزئی بدین.داشتن برنامه بلندمدت باعث میشه با آرامش بیشتری سراغ درستون برین و خیالتون راحت باشه که برای مطالعه و تست تک تک درسها زمانی رو در نظر گرفتین و نگرانشون نیستین.

 

 

 

روش افزایش تراز آزمون قلم چی : تکمیل منظم دفتر برنامه ریزی

 

دفتر برنامه ریزیتون رو بطور منظم و مداوم تکمیلش کنین.با بررسی اعداد و ارقام ثبت شده در دفتر برنامه ریزی در کنار کارنامه آزمون،میتونین برنامه ریزی بهتری برای آزمون بعدتون داشته باشین.مثلا اگه درصدتون در یک درس خاص افت پیدا کرد و از قرار معلوم ساعت مطالعه این درس هم پایین بود،لازمه که در آزمون بعد،تایم مطالعه و تست این درس رو افزایش بدین تا به درصد مطلوبتون برسین.این یک نمونه از مزیت های دفتر برنامه ریزی بود.با تحلیل دفتر برنامه ریزی میتونین کنترل بیشتری روی روند مطالعتون داشته باشین.

 

 

دوستان عزیزم امیدوارم که مطالب این مقاله براتون سودمند واقع شده باشه. بهترین تراز و رتبه رو براتون آرزومندم! 🙂 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *