چگونه رتبه برتر شویم | چگونه رتبه زیر هزار بیاوریم

چگونه رتبه برتر شویم

چگونه رتبه برتر شویم ؟

چگونه رتبه زیر هزار بیاوریم ؟

چگونه رتبه سه رقمی شویم ؟

 

 

چگونه رتبه برتر شویم

 

چگونه رتبه برتر شویم ؟

 

سلام به همه رفقای گل کنکوری که در حال مطالعه مقاله ” چگونه رتبه برتر شویم ؟” هستن.در این مقاله قصد داریم راهکار های ارزشمندی رو بهتون معرفی کنیم که به پاسخ سوال ” چگونه رتبه زیر هزار بیاوریم ” برسین.

وقتی هر ساله در فصل تابستان با تعداد زیادی از داوطلبین کنکور که با موسسه طلوع تماس میگیرن صحبت میکنیم؛ متوجه میشیم که هدف اکثرشون رسیدن به رتبه ها و دانشگاه های برتره. اکثرا رویا های بزرگی در ذهن دارن و به حداقل ها راضی نیستن.اما رفته رفته هر چقدر که به ماه های پایانی کنکور نزدیک میشیم، میبینیم که تعداد قابل توجهی از همون داوطلبین ایده آل گرا،به رتبه ها و دانشگاه های معمولی هم راضی هستن و بعضا نا امید میشن و تصمیم میگیرن برای کنکور سال بعد آماده بشن!

چی شد که این دانش آموزان کمال گرای کنکوری اینقدر راحت دور هدف هاشون رو یه خط قرمز کشیدن و بیخیالشون شدن؟

بچه ها برای انجام هر کاری در هر حوزه ای لازمه که دستورالعمل ها و مراحلش رو بلد باشین.تا وقتی روش اصولی کاری رو بلد نباشین،تلاش کردنتون بیهوده هست و روز به روز شما رو از هدفتون دور میکنه.

 

 

چگونه رتبه برتر شویم

 

چگونه رتبه زیر 1000 کنکور شویم ؟

 

اگه دائم به رشته ها و رتبه های درجه یک فکر میکنی و در رویاهات،روز های خوب دانشگاه رفتن و سرکلاس نشستن و … رو تصور میکنی،بدون که تو در حد رویاهات هستی.تو لایق رسیدن به این هدف والا هستی.هر کسی نمیتونه رویا و اهداف بزرگ داشته باشه.ازت میخوام هدفت رو برای خودت شفاف و دقیق مشخص کنی و با تمام وجود براش بجنگی. کسی که آرزوی رتبه برتر شدن رو در سر داره باید توجه داشته باشه که برای کسب چنین موفقیت بزرگی لازمه از خیلی چیزها دل بکنه و تمام فکر و ذکر خودش رو به موفقیت در کنکور سراسری معطوف کنه. وقتی به هدفت میرسی که به اندازه اکسیژن تنفس برات اهمیت داشته باشه!در ادامه راهکار های لازم برای رتبه برتر کنکور شدن رو بهت میگم.همراهمون باش! 😉

 

 

دکتر برزگر، دانشجوی رشته دندانپزشکی در این فایل صوتی راهنماییتون میکنن که چطوری رتبه برتر کنکور بشین!

 

 

 

چگونه رتبه برتر شویم ؟ : ایمان و توکل به خدا و خودت !

 

اول اول قبل از اینکه سراغ روش های مطالعه و تست زنی بریم،لازمه بهتون بگم سعی کنین معنویتتون رو در سال کنکور قوی کنین. کسی که خدا رو ناظر بر تک تک لحظات درس خواندنش میدونه، با آرامش و قوت قلب بیشتری مطالعه رو انجام میده. دلش قرصه که خداوند متعال پشتیبانشه و در بهترین زمان و موقعیت ممکن مزد زحماتش رو میده.وقتی خداوند رو پشتیبان خودتون در مسیر مطالعاتی کنکور بدونین، دیگه در برابر شکست ها و ناملایمات جزئی شانه خالی نمیکنین و دست از تلاش نمیکشین.خداوند خییییلی بزرگ تر از حد تصورمونه.خیلی وقت ها حکمت و تدبیر خدا رو با مغز 500 گرمی خودمون تفسیر میکنیم.انجام هیچ کاری برای خداوند غیرممکن نیست.شما توکلتون به خدا باشه و تمام تلاشتون رو بکار بگیرین.مطمئن باشین از طریقی که فقط خود خدا میدونه در بهترین زمان ممکن به نتیجه زحماتتون چه بسا بیشتر میرسین.

علاوه بر ایمان و توکل به خداوند،برای رتبه برتر شدن در کنکور سراسری، بایستی به خودتون و توانایی هاتون ایمان داشته باشین.لازمه به این درک برسین که فقط و فقط خودتون هستین که میتونین باعث موفقیت و سربلندی خودتون بشین!

 

چگونه رتبه برتر شویم

 

 

چگونه رتبه برتر شویم ؟ : منبع آموزشی مناسب

 

مهمترین منبع آموزشی برای رتبه برتر شدن در کنکور سراسری ، کتاب درسی هست.از اونجایی که منبع اصلی طرح سوال طراحان کنکور سراسری،مطالب کتاب درسیه و هیچ سوالی خارج از مباحث کتاب درسی طرح نمیشه،پس لازمه که در قدم اول برای همه دروس بویژه درس های زیست و شیمی و دینی، کتاب درسی رو مطالعه کنین.در قدم بعدی برای اینکه منبع آموزشی مکمل کتاب درسی داشته باشین؛ که هم امکان آموزش بیشتر رو با درسنامه های باکیفیت براتون فراهم کنه؛ و هم به عنوان بانک نمونه سوال تستی برای تمرین و تکرار بیشتر به کمکتون بیاد.

توصیه مهم در مورد منبع کمک آموزشی اینه که سعی نکنین که اتاق مطالعتون پر از کتاب کمک آموزشی باشه.برای هر درس حداکثر دو کتاب داشته باشین.البته تاکید بر یک منبع باکیفیت هست تا زمان کافی برای چند دور مطالعه و تست رو داشته باشین.بجای اینکه چندتا کتاب از هر درس داشته باشین و فرصت نکنین که حتی یک دور هر کدوم رو بخونین،بهتره که یک منبع استاندارد داشته باشین و چندین و چند بار مطالعش کنین تا مطالب ملکه ذهنتون بشه!

 

چگونه رتبه برتر شویم

 

چگونه رتبه سه رقمی کنکور شویم ؟ :ساعت مطالعه بالا

 

برای کسب یک رتبه عالی در کنکور سراسری،لازمه که ساعت مطالعه روزانه بالایی داشته باشین.ساعت مطالعه بالا این امکان رو براتون فراهم میکنه که بتونین منابع مطالعاتی خودتون که شامل کتاب درسی و کمک آموزشی هست رو یکباره و چندباره با کیفیت مطالعه کنین و سپس به اندازه کافی تست حل کنین.همچنین مرور های منظم داشته باشین و نقاط ضعفتون رو برطرف کنین.

رسیدن به ساعت مطالعه بالا نیازمند اینه که فعالیت های غیر درسیتون مثل باشگاه و مهمانی و تفریح و… رو تا حد امکان محدود کنین و براشون برنامه ریزی دقیقی داشته باشین.تجربه نشون داده افرادی که به اصطلاح عامیانه جو گیر میشن و میخوان همون روز اول به 12 ساعت مطالعه برسن،خیلی زود جا میزنن و از درس خوندن زده میشن و برای یک مدت قابل توجه بیخیال مطالعه و کنکور میشن.اما بالعکس اون دسته داوطلبینی که آهسته و پیوسته گام برمیدارن و مطالعشون رو با ساعت مطالعه کمتر استارت میزنن و به تدریج بیشترش میکنن،نتایج شگفت انگیزی کسب کردن!

 

چگونه رتبه برتر شویم

 

 

چگونه رتبه برتر شویم ؟ : مهارت حل تست

 

رفقای عزیزم به جرئت میگم که اگه تست زنی و تکنیک های حل تست رو خوب خوب یاد بگیرین، موفقیتتون در کنکور تضمینیه.تست زنی دو تا مزیت اصلی براتون داره. از یک جهت،نوعی یادگیری محسوب میشه؛مثلا برای دروس ریاضی و فیزیک و قواعد عربی و گرامر زبان،صرفا مطالعه درسنامه نمیتونه نتیجه خوبی براتون در پی داشته باشه.لازمه که برای این دروس، زمان قابل توجهی رو به حل تست اختصاص بدین.

از جهت دیگه،حل تست باعث میشه که مهارت ها و اطلاعات علمیتون رو مورد ارزیابی قرار بدین و نقاط ضعفتون رو در هر درس و مبحث بسنجین و به نقطه قوت تبدیلشون کنین.

 

چگونه رتبه برتر شویم

 

چگونه رتبه برتر شویم ؟ : شرکت در آزمون آزمایشی استاندارد

 

داوطلب کنکوری که با برنامه ریزی خودش یا مشاورش پیش میره و روش مطالعه مختص خودش رو برای هر درس در نظر داره و طبق اون عمل میکنه،اگه بخواد همین مسیر رو تا روز کنکور پیش ببره، هیچ امکانی براش وجود نداره که نسبت به اشتباهات احتمالی مسیرش شناخت پیدا کنه و اگه روش نادرستی رو برای مطالعه و تست درسی انتخاب کرده، تشخیص بده و در جهت اصلاحش اقدام کنه.

شرکت در آزمون آزمایشی بوسیله شبیه سازی شرایط مشابه کنکور سراسری، داوطلب رو از لحاظ روحی تقویت میکنه و باعث میشه با جو کنکور آشنا بشه و به تدریج ترسش رو به حداقل میرسونه!

علاوه بر این با کمک کارنامه های استانداردی که بعد از هر آزمون به داوطلب ارائه میشه، میتونه وضعیت فعلی خودش رو در هر کدوم از درسها متوجه بشه و متوجه بشه که نسبت به رقبا در چه رتبه ای قرار داره. آزمون آزمایشی از این طریق باعث ایجاد حس رقابت در دانش آموزان کنکوری میشه.

 

 

چگونه رتبه برتر شویم

چگونه رتبه برتر شویم ؟ : انجام خلاصه نویسی

از اونجایی که حجم مباحث مطالعه شده برای کنکور قابل توجه هست و لازمه که مرور های منظم داشته باشین تا مطالب در فواصل زمانی منظم یاداوری بشن. بهتره که برای داشتن مرور های پر بازده در حداقل زمان ممکن، از همین الان در کنار مطالعه ای که برای هر درس انجام میدین،قسمت های مهم و سوال خیز و فرار رو در یک دفتر مخصوص خلاصه نویسی انجام بدین. در زمان مرور، میتونین در مدت زمان کوتاهی با مطالعه این خلاصه ها و حل تست به اندازه کافی،اطلاعات گذشته رو مجدد بازیابی کنین.(بجای اینکه کتاب و درسنامه رو از صفر تا صد مطالعه کنین! )

 

چگونه رتبه برتر شویم

 

چگونه رتبه زیر هزار شویم ؟ : داشتن مشاور راه بلد

 

مسیر کنکور یک مسیر راحت و مستقیم نیست.بخاطر همینه که فقط 1درصد شرکت کننده های رشته تجربی به رتبه و دانشگاه های درجه 1 دست پیدا میکنن.مسیر کنکور پر از پیچ و خم و چالش های کوچک و بزرگه.لازمه در هر مرحله بهترین تصمیم ها که بنفعتونه رو بگیرین. پیش رفتن با یک مشاور راه بلد باعث میشه از همون اول مسیرتون هموارتر بشه و در مسیر درست و نتیجه بخش مطالعتون رو انجام بدین. یک مشاور راه بلد قبل از شما این مسیر رو با موفقیت پشت سر گذاشته و افتخار آفریده. پس مطمئنا تجربیات خیلی بیشتری نسبت به شما که تازه وارد این مسیر هستین داره.

راه حل منطقی و عقلانی اینه که با کمک و راهنمایی های ارزشمند یک مشاور راه بلد مطالعتون رو شروع کنین و دست از آزمون و خطا بردارین.در این مرحل از زندگی که میتونه تاثیر زیادی در آیندتون داشته باشه، زمان مهمترین داراییتونه.پس ریسک رو کنار بذارین و حتما قبل از شروع مطالعه، با یک مشاور متخصص مشورت کنین و کمک بخواین!

 

 

امیدوارم که نکات این مقاله براتون سودمند بوده باشه.ازتون میخوام که هم خودتون به این اصول عمل کنین و هم اگه در آینده نزدیک آقای دکتر و خانم دکتر شدین،به دوستان کنکوریتون بگین که انجامشون بدن! 😆

براتون آرزوی بهترین ها رو دارم! 😎

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *